Aukščiausi pasaulio krepšininkai

Beveik nepelnytai krepšinis siejamas su sporto šaka, kurioje ūgis laikomas didžiuliu pranašumu. Daugybė aikštę puošusių vyrų – milžinų, kurie stūkso aukščiau už vidutinio ūgio krepšininkus.

Žinoma, kad daugeliui klubų patinka ūgio aspektas, nes aukštesni žaidėjai gali atlikti ne tik blokuoti metimus, bet ir būti labai geri gynyboje. Tačiau taip pat dažnai gali būti nekoordinuoti, lėtesni ir tik kartais pasižymėti vikrumu, reikalingu grakščiam judėjimui po aikštę tempu. Nepaisant to, yra daug tokių, kurie pasižymi ūgio ir kokybės deriniu. 

Tačiau ar papildomos pėdos ir centimetrai iš tiesų turi tam įtakos? Žinoma, aukščiausias pasaulio krepšininkas galės lengvai įmušti kamuolį į krepšį, palyginti su žemesniais krepšininkais, bet ar ūgis reiškia, kad jis yra geriausias sportininkas? Pavyzdžiui, ar šiuo metu aukščiausias profesionalus krepšininkas yra geriausias šios sporto šakos žaidėjas?

Aukščiausias visų laikų krepšininkas

Aukščiausias kada nors žaidęs krepšininkas buvo Suleimanas Ali Nashnushas. Atrodo, kad apie jį žinoma nedaug, nors jis buvo 245 cm ūgio ir rungtyniavo Liberijos rinktinėje. Jis taip pat nusifilmavo filme, kuriame atliko nedidelį vaidmenį. Jis yra vienas iš 20 žmonių medicinos istorijoje, pasiekusių tokį ūgį.

Aukščiausias pasaulio krepšininkas

Sunas Ming Mingas yra aukščiausias profesionalus krepšininkas pasaulyje – Kinijos sportininkas, kurio ūgis siekia 236 cm. Nors jis žaidė Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), iš tikrųjų niekada per savo karjerą nepravėrė durų į NBA lygą. Jis žaidė keliose žemesnės lygos komandose po to, kai 2005 m. nebuvo pakviestas į NBA. Taip pat žaidė Meksikoje ir Japonijoje, o karjerą baigė Kinijoje, Pekino „Beijing Ducks” komandoje. Didžiausios sėkmės sulaukė savo gimtinėje, nes 2 kartus tapo CBA čempionu. Už sporto ribų jis ir jo partnerė yra pripažinta aukščiausia pasaulio pora, taip pat yra nusifilmavęs keliuose filmuose.

Aukščiausias dabartinis krepšininkas

Tacko Fallas šiuo metu yra aukščiausias krepšininkas – jo ūgis siekia 229 cm. Iš Senegalo kilęs milžiniško ūgio sportininkas yra žaidęs visame ne vienoje didelėje organizacijoje, taip pat ir NBA. Pirmuosius savo taškus NBA jis pelnė dėjimu stovint! Tačiau T. Fallas daugiausia žaidė NBA G lygoje ir tik 37 kartus pasirodė pajėgiausioje pasaulio lygos varžybose. Iš šių pasirodymų tik vienas buvo starto sudėtyje, kai 2021/22 m. jis priklausė Klivlando „Cavaliers” komandai. Jis taip pat vidutiniškai ant parketo praleido tik po 6,2 minutės per rungtynes.

Dvejus metus jis savo namais vadino Kiniją, nes rungtyniavo CBA lygoje „Xinjiang Flying Tigers” komandoje. Centro pozicijoje žaidžiantis T. Fallsas neseniai pasirašė vienerių metų sutartį su Puerto Riko klubu “Piratas de Quebradillas” ir sieks išjudinti savo karjerą Karibuose bei įrodyti visiems, kad gali tapti puikiu blokų meistru, tokiu kokiu, skautų manymu, galėtų tapti.

Aukščiausias NBA krepšininkas

231 cm ūgio Gheorghe Mureșan buvo aukščiausias kada nors NBA žaidęs krepšininkas. Šis rumunas 1993-2000 m. rungtyniavo Vašingtono „Bullets” (dabartinėje “Wizards”) ir Naujojo Džersio „Nets” komandose. Jis sužaidė daugiau nei 300 rungtynių ir pelnė 3020 taškų, vidutiniškai pelnydamas po 10 taškų per rungtynes (9,8). Nors jis nebuvo laikomas tokia žvaigžde kaip kai kurie dabartiniai žaidėjai, 1996 m. buvo apdovanotas NBA geriausio žaidėjo apdovanojimu.

Jis dalijasi aukščiausio NBA krepšininko rekordu su Manute Bol. Sudanietis per devynerius karjeros metus rungtyniavo „Bullets”, „Golden State Warriors”, Filadelfijos „76ers” ir Majamio „Heat” komandose. M. Bolas sužaidė daugiau kaip 600 rungtynių, per kurias pelnė 1 599 taškus, vidutiniškai po 2,6 taško per rungtynes.

Aukščiausias šiuo metu lygoje žaidžiantis krepšininkas yra Bobanas Marjanovičius. Šis serbas priklauso Hjustono „Rockets” komandai ir yra 224 cm ūgio. Šiuo metu yra sužaidęs šiek tiek daugiau nei 300 rungtynių ir pelnęs 1790 taškų, vidutiniškai po 5,6 taško per rungtynes. Vašingtono „Wizards” žaidėjas Kristapas Porziņģis šiuo metu yra antras pagal ūgį NBA lygoje, jo ūgis – 2,21 cm. Jis yra pelnęs 7876 taškus per kiek daugiau nei 400 pasirodymų.

Aukščiausias krepšininkas iš Europos

Manoma, kad Samuelis Deguara – aukščiausias krepšininkas iš Europos. Iš Maltos kilęs vidurio puolėjas žaidžia Taivano „Tainan TSG GhostHawks” komandoje. Maltietis yra 230 cm ūgio ir, kaip teigiama, dėvi JK 23 dydžio (43 cm) sportbačius. Krepšinio analitikai pastebi, kad S. Deguara puikiai kovoja dėl kamuolių ir kaip bebūtų keista, atlieka nemažai rezultatyvių perdavimų.

Krepšininko karjera nuvedė jį per visą pasaulį: nors iš tikrųjų niekada nepavyko patekti į NBA. Nors ir neturi pasaulinės reputacijos, tačiau yra pasirodęs Italijos, Maltos, Ispanijos, JAV, Kanados, Kanados, Lietuvos, Malaizijos, Tailando ir Taivano klubuose.

Aukščiausias universiteto krepšininkas

Jamarionas Sharpas šiuo metu yra aukščiausias universitetų krepšinio žaidėjas – „Ole Miss” centro ūgis siekia 226 cm! Jis yra aukščiausias I diviziono žaidėjas, taip pat laikomas vienu aukščiausių žmonių pasaulyje. 

Visą karjerą žaidęs NCAA sistemoje A. Sharpas buvo įspūdingas – po du kartus tapo NCAA sezono blokų lyderiu (2022 m., 2023 m.) ir pripažintas geriausiu JAV konferencijos metų gynėju. Jis neabejotinai bus žaidėjas, į kurį artimiausiais mėnesiais atidžiai žvelgs NBA komandos, ir krepšininkas, prie kurio ateityje gali tekti priprasti lygos gerbėjams.

Aukščiausi visų laikų krepšinio žaidėjai istorijoje

Jau atskleidėme, kad Suleimanas Ali Našnašas buvo aukščiausias kada nors žaidęs krepšininkas, tačiau aukščiausių krepšininkų sąrašas per visą istoriją yra įspūdingas. Remiantis turimais duomenimis, aukščiausi žaidėjai yra šie:

Suleiman Ali Nashnush (245 cm arba 8 ft 0,5 in)

● Sun Ming Ming (236 cm arba 7 pėdų 9 colių)

● Gheorghe Mureşan (231 cm arba 7 pėdų 7 col.)

● Manute Bol (231 cm arba 7 pėdų 7 col.)

● Samuel Deguara (231 cm arba 7 pėdų 7 col.)

● Yao Ming (229 cm)

● Tacko Fall (229 cm arba 7 pėdų 6 col.)

Kas yra geriausi krepšininkai?

Aptariant geriausius krepšininkus tampa akivaizdu, kad ūgis nėra būtina sąlyga, kad sportininkas būtų šios sporto šakos viršūnėje. Jei jums bus užduotas šis klausimas, tikriausiai iš karto pagalvosite apie šias šiuo metu rungtyniaujančias žvaigždes:

  • LeBronas Jamesas (206 cm arba 6 ft 9 in)

● Steph Curry (188 cm arba 6 ft 2 in)

● Joelis Embiidas (213 cm arba 7 pėdų)

● Giannis Antetokounmpo (213 cm arba 7 ft 0 in)

● Nikola Jokić (211 cm arba 6 ft 11 in)

● Jamesas Hardenas (196 cm)

Kai žaidė Michaelas Jordanas, jo ūgis buvo 198 cm, Wilto Chamberlaino – 216 cm, Kareemo Abdul-Jabbaro – 218 cm.

Ar ūgis turi reikšmės?

Žvelgiant į šiuo metu NBA žaidžiančių geriausių žaidėjų sąrašą, atrodo, kad ūgis turi reikšmės. Daugelis geriausių žaidėjų buvo maždaug 7 pėdų ūgio, daugelis jų pastaraisiais metais buvo paskelbti MVP.  2022/23 m. reguliariajame sezone MVP buvo pripažintas Joelis Embiidas.

Į ūgį reikėtų atsižvelgti atliekant statymus dėl atkovotų kamuolių, nes aukštesni žaidėjai gali pirmi pasiekti kamuolį, kai jis atšoka atgal. Kitas statymo pasiūlymas, kuris gali būti prasmingas remiant aukščiausius žaidėjus, yra blokų skaičius, nes jie turi aiškų pranašumą.

Kalbant apie metimą, būtų lengva pasirinkti aukščiausias žvaigždes. Tai padaryti lengva, nes komandos paprastai renkasi aukštus atletus. Tačiau Stephene’as Curry ir Jamesas Hardenas įrodė, kad nebūtina būti aukštam, norint neįtikėtinai efektyviai atkovoti kamuolį.

Ūgis – dar ne viskas

Nors ūgis gali būti naudingas, jis neturėtų būti laikomas viskuo ir visais lažybų dėl krepšinio rezultatais. Priimant sprendimus ir atliekant pasirinkimus, visuomet svarbiausia turi būti įgūdžių, gebėjimų ir kokybės lygis, nes ūgis niekada negarantuoja sėkmės aikštelėje.

DUK

Kas yra aukščiausias krepšininkas?

Aukščiausias visų laikų krepšininkas yra Suleiman Ali Nashnush. Šis liberietis buvo 245 cm ūgioi. 

Kas yra aukščiausias profesionalus krepšininkas?

Aukščiausias profesionalus krepšininkas istorijoje yra Sunas Ming Mingas. Jis rungtyniavo įvairiose pasaulio komandose, o jo 236 cm ūgis daugeliui buvo patrauklus pasiūlymas. Dabartinis aukščiausias žaidėjas yra Tacko Fallas, žaidžiantis Kinijoje, Sindziango „Flying Tigers” komandoje. Jo ūgis – 229 cm!

Kas yra aukščiausias NBA krepšininkas?

Šiuo metu aukščiausias NBA krepšininkas yra Bobanas Marjanovičius. Šis serbas yra 224 cm ūgio ir žaidžia Hjustono „Rockets” komandoje.

Kas yra aukščiausi NBA žaidę krepšininkai?

Aukščiausio žaidėjo NBA istorijoje rekordas bendrai priklauso dviem sportininkams. Šis rekordas priklauso Gheorghe Mureşanui ir Manutei Bolui (231 cm arba 7 ft 7 in), o Yao Mingui pritrūko vos kelių centimetrų (229 cm (7 ft 6 in)).

Kas šiuo metu yra aukščiausias universitetų krepšininkas?

Jamarionas Sharpas šiuo metu yra aukščiausias koledžų krepšinio žaidėjas: „Ole Miss” centro ūgis – 226 cm! Tai žaidėjas, kuris gali tapti didžiule žvaigžde NBA, atsižvelgiant į tai, ką jis jau pasiekė NCAA!

Kas yra aukščiausias Europos krepšininkas?

Manoma, kad Samuelis Deguara yra aukščiausias šiuo metu aktyviai žaidžiantis krepšininkas iš Europos. Jis yra 230 cm ūgio ir šiuo metu žaidžia Taivano „Tainan TSG GhostHawks” komandoje.

Ar ūgis turi pranašumą lažybose dėl krepšinio?

Tam tikrose NBA ir kitų krepšinio lygų lažybų rinkose ūgis gali būti naudingas. Daug vilčių gali teikti blokai ir atkovoti kamuoliai, taip pat kiti su gynyba pagrįsti statymai. Tačiau svarbu atsižvelgti ir į įgūdžius bei gebėjimus. Stephas Curry – vienas iš žemesnių žaidėjų (pagal tradicinį dydį) ir laikomas geriausiu NBA istorijoje metiku.