FIBA Čempionų lyga: tvarkaraštis, formatas, grupės ir favoritai
FIBA Čempionų lyga sugrįžo jau aštuntąjį sezoną. O jame pasirodė ir Betsafe-LKL vicečempionai Vilniaus “Ryto” krepšininkai. Tiesa, vis dažniau užkulisiuose pasigirsta kalbų, kad greitu metu FIBA Čempionų lyga susijungs su Europos taure, tai turėtų įvykti 2025/2026 m., o visas lygos valdymas bus paliktas FIBA.
Formatas
Turnyras tradiciškai prasidėjo nuo reguliariojo sezono, kuriame dalyvauja 32 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Šiame etape burtai traukiami dėl vietų, todėl tos pačios valstybės komandos negali būti vienoje grupėje. Kiekviena komanda susitinka su kitomis savo grupės komandomis rungtynėse namuose ir išvykoje rato principu. Į atkrintamąsias varžybas patenka keturios geriausios kiekvienos grupės komandos. Penktąją ir šeštąją vietas užėmusios komandos gali rinktis dalyvauti „FIBA Europe” taurės atkrintamosiose varžybose tame pačiame sezone.
TOP16 rate ir ketvirtfinalyje lygiosios žaidžiamos „namų ir išvykos” formatu. TOP16 etape vienos grupės nugalėtojų komanda žaidžia su ketvirtąją vietą užėmusia kitos grupės komanda, o antrosios vietos laimėtoja iš vienos grupės žaidžia su trečiąją vietą užėmusia kitos grupės komanda. Ketvirtfinalyje grupės nugalėtojų ir ketvirtąją vietą užėmusių komandų rungtynių nugalėtojai žaidžia su antrąją ir trečiąją vietas užėmusių komandų nugalėtojais.
Nuo 2016-2017 m. iki 2017-2018 m. FIBA sumažino prizinį fondą nuo 5,2 mln. iki 3,5 mln. eurų, tačiau padvigubino prizą nugalėtojui nuo 500 tūkst. iki 1 mln. eurų. Nuo 2017-2018 m. FIBA skiria 50 tūkst. eurų bazinį mokestį už patekimą į reguliarųjį sezoną. Be to, FIBA komandoms, patekusioms į TOP16 etapą, moka 20 tūkst. eurų, kiekvienai ketvirtfinalio komandai – 30 tūkst. eurų, ketvirtąją vietą užėmusiai komandai – 40 tūkst. eurų, trečiąją vietą užėmusiai komandai – 100 tūkst. eurų, antrąją vietą užėmusiai komandai – 300 tūkst. eurų, o nugalėtojai – 900 tūkst. eurų.
Bazinis mokestis už reguliarųjį sezoną: 50 tūkst. EUR
16-ojo rato rungtynės: 70 tūkst. eurų
Ketvirtfinalis: 100 tūkst. eurų
4-ąją vietą užėmusi komanda: 140 tūkst. eurų
3 vietą užėmusi komanda: 200 tūkst. eurų
Pralaimėjusi finalininkė: 400 tūkst. eurų
Tvarkaraštis
Balandžio 2 d. – ketvirtfinaliai
Gegužės 3-4 d. – finalinis ketvertas
Reguliariojo sezono grupės
A grupė
Malagos “Unicaja”
Sombathėjaus “Falco”
Atėnų “Peristeri”
Le Mano “Sarthe”
B grupė
Dižono “JDA”
Vilniaus “Rytas”
Patrų “Promitheas”
Opavos “BK Opava”
C grupė
Tenerifės “Lenovo”
Stambulo “Darussafaka”
Rygos VEF
Šolė “Cholet Basket”
D grupė
Atėnų AEK
Liudvigsburgo “MHP Riesen”
Sasario “Dinamo”
Ščecino “King Wilki Morskie”
E grupė
Izmiro “Pinar Karsiyaka”
Ostendės “Filou”
Oldenburgo “EWE Baskets”
Strasbūro SIG
F grupė
Holono “Hapoel”
Bonos “Telekom Baskets”
Bursos “Bursaspor”
Lugo “CB Breogan”
G grupė
Jeruzalės “Hapoel”
Stambulo “Galatasaray”
Solonikų PAOK
Lisabonos “Benfica”
H grupė
Bursos “Tofas”
Laktašio “Igokea”
Mursijos “UCAM”
Tortonos “Bertram
Vilniaus “Ryto” galimybės
RJ Cole’as minimas kaip vienas iš žaidėjų, į kuriuos šį sezoną verta atkreipti dėmesį BČL lygoje, tačiau jam puikiai sekasi ir Betsafe-LKL. 11 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus pelnęs RJ Cole’as prieš „Lietkabelį” padėjo „Rytui” pasiekti 6-0.
Jie taip pat buvo taip arti didžiausios pergalės BČL istorijoje, grįždami iš -25 Dižone, ir jie yra tokie geri, kad mums lengva pasakyti, jog jie būtų buvę Nr. 1, jei būtų laimėję tas rungtynes Prancūzijoje.
Favoritai
Izmiro “Pinar Karsiyaka”
Treneris Ufukas Sarica išsaugojo praėjusio sezono branduolį – Sipahį, McCollumą ir du Brownus. Reikia didelio turkiško kūno po krepšiu? Furkanas Haltali. Reikia aukštaūgio krašto gynėjo, kuris viską, kas vyksta aplink krepšį, paverstų taškais? Reikia kairiojo krašto puolėjo DJ Kennedy/Sek Henry stiliumi? Šioje pozicijoje tinka Darrunas Hilliardas. „Pinar Karsiyaka” laimėjo trejas iš pastarųjų ketverių rungtynių, įskaitant triumfą prieš „Fenerbahce Beko” ir „Turk Telekom”. Šį sezoną jie nori trofėjų.
Dižono “JDA”
Davidui Holstonui niekas nesakė, kad jam 37-eri, o netrukus sukaks 38-eri. Dižono klubas Prancūzijos lygą pradėjo vangiai – patyrė tris pralaimėjimus iš eilės, tačiau atsitiesė triukšmingai, įskaitant 34 taškus pelniusį D. Holstoną, ir tai buvo 34 taškai pergalės metu, kai jo komandos draugai kartu sudėjus pelnė 39 taškus. Jis beveik pranoko savo komandos draugus 37 taškais.