BETSAFE-LKL: tvarkaraštis, formatas ir komandos

Naujasis Betsafe-LKL 2023/2024 m. prasideda rugsėjo 16 dieną ir tai bus antrasis sezonas iš eilės, kuomet dėl Lietuvos čempionų titulo kovos 12 komandų. Naująjį sezoną atidarys Jonavos “Jonava” ir Kėdainių “Nevėžis” bei Klaipėdos “Neptūnas” bei Panevėžio “Lietkabelis”.

Šį sezoną paskutiniąją vietą užėmusį Prienų klubą pakeitė NKL finale žaidusi Mažeikių “M Basket” ekipa. Tiesa, mažeikiškių komanda namų rungtynes žais Šiauliuose, o ne Mažeikiuose. 

Taip pat ir praėjusio sezono naujokai “Wolves” persikelia iš Alytaus į “Avia Solutions Group” areną Vilniuje ir ja dalinsis drauge su Vilniaus “Rytu”. O Gargždų krepšinio komanda visas 2023/2024 metų Betsafe-LKL sezono namų rungtynes žais „Švyturio“ arenoje. 

Formatas

2023/2024 m. Betsafe-LKL sezonas vyks dviem etapais – 3 ratų sistema. Komandos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes – vienerias išvykoje ir vienerias namuose. Trečiojo rato tvarkaraštis nustatomas pagal komandų vietas praėjusiame sezone. Reguliariajame sezone kiekviena komanda sužais po 33 rungtynes.

Į atkrintamąsias rungtynes patenka po 8 geriausias reguliariojo sezono ekipas, ketvirtfinalyje žaidžiama iki 2 pergalių, pusfinalyje ir finale iki 3.

Jeigu norite sužinoti Eurolygos tvarkaraštį spauskite čia.

Taip pat čia rasite NBA reguliariojo sezono tvarkaraštį.

Bei NBA vidurio sezono turnyro formatą bei tvarkaraštį rasite čia.

Tvarkaraštis

Betsafe-LKL sezonas prasidės rugsėjo 16 dieną. Pirmasis grandų mūšis – tarp “Ryto” ir “Žalgirio” įvyks lapkričio 5 d. “Avia Solutions Group’ arenoje. Vilniaus derbis tarp “Wolves” ir “Ryto” bus žaidžiamas lapkričio 25 dieną.

Betsafe-LKL reguliariojo sezono tvarkaraštis:

Pirmasis ratas baigsis lapkričio 27 d.

Antrasis – kovo 12 d.

Trečiasis – gegužės 9 d.

Atkrintamosios prasidės gegužės 12 d.

Finalų serijos vėliausiai finišuos birželio 18 d.

Įdomiausi perėjimai ir komplektacijos

Kauno “Žalgirio” komplektacija iš esmės nesikeis nuo praėjusio sezono – prie komandos prisijungia Nazareth Jersey Mitrou-Longas, Danielius Lavrinovičius ir Brady Manekas. Klubas taip išlaikė traumą praėjusį sezoną patyrusį Keenaną Evansą ir Igną Brazdeikį. Taip pat atnaujino sutartį su Edgaru Ulanovu iki 2027 m. vasaros bei dar sezono eigoje su Rolandu Šmitu iki 2026 m. 

Vilniaus “Rytui” pavyko pratęsti sutartis su Margiriu Normantu, Gyčiu Radzevičiumi ir Martynu Echodu. Prie komandos taip pat prisijungia Klaipėdos “Neptūne” rungtyniavęs Oskaras Pleikys. Aukštaūgių liniją papildė Javinas DeLaurier ir Justinas Gorhamas. Lietuvos vicečempionai į savo gretas pasikvietė ir rezervinėje rinktinėje rungtyniavusį Arną Veličką bei Vokietijoje žaidusį R. J. Cole’ą.

Iš pagrindų pasikeitė Panevėžio “Lietkabelis”, kurį šiais metais vairuos Robertas Štelmaheris. Komandą papildė net 8 žaidėjai: Dovis Bičkauskis, Liutauras Lelevičius (skolina “Žalgiris”), Martynas Varnas, Džiugas Slavinskas, Alenas Hadžibegovičius bei Deividas Sirvydis. Su Donatu Sabeckiu sutartis pasirašyta 3 mėnesiams, kuris pakeitė Jonathaną Davisą. Į komandą taip pat sugrįžta ir Paulius Valinskas.

Labiausiai dėmesio praėjusį sezoną “Wolves” klubas šį sezoną pasipildė Rasheedu Sulaimonu, Tre’Shawn Thurmanu, Christianu Mekowolu ir Djordje Gagičiumi, kuris rungtyniavo Panevėžio “Lietkabelyje”.