Olimpinė krepšinio atranka: tvarkaraštis, formatas, rinktinės ir grupės

Atrankos į olimpines žaidynes procese ir toliau taikomas universalumas, taip užtikrinant, kad būtų atstovaujama kiekvienam žemynui.

2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse (vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis) dėl olimpinių medalių susikaus  rinktinių. Beje, krepšinis vis dar yra viena laukiamiausių olimpinių žaidynių rungčių.

Formatas

2023 m. FIBA pasaulio krepšinio čempionate septynios rinktinės iškovojo kelialapius į olimpines žaidynes, o šeimininkė Prancūzija automatiškai pateko į olimpines žaidynes kaip šeimininkė. Šias vietas nugvelbė Jungtinių Amerikos Valstijos (JAV) ir Kanada (kaip Amerikos žemynų komandos), Vokietija ir Serbija (dvi geriausiai planetos pirmenybėse pasirodžiusios Europos komandos), Australija (Okeanija), Pietų Sudanas (Afrika) ir Japonija (Azija).

Iš viso Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvaus 12 nacionalinių rinktinių, likusias keturias vietas išsidalins per olimpinius atrankos turnyrus, kurie vyks 2024 m. liepos 2-7 dienomis Valensijoje (Ispanijoje), Rygoje (Latvijoje), Pirėjuje (Graikija) ir San Chuane (Puerto Rikas).

Grupės ir komandos

Atrankos turnyre dalyvaus 24 komandos, kurios bus suskirstytos į keturias grupes. Kiekvienos grupės nugalėtojai pateks į olimpines žaidynes.

Atranka San Chuane (Puerto Rikas):

A grupė: Lietuva, Meksika, Dramblio Kaulo Krantas

B grupė: Italija, Puerto Rikas, Bahreinas

Antranka Valensijoje (Ispanija):

A grupė: Ispanija, Libanas, Angola

B grupė: Suomija, Lenkija, Bahamai

Atranka Rygoje (Latvija):

A grupė: Latvija, Filipinai, Sakartvelas

B grupė: Brazilija, Kamerūnas, Juodkalnijas

Atranka Pirėjuje (Graikija):

A grupė: Slovėnija, Naujoji Zelandija, Kroatija

B grupė: Egiptas, Graikija, Dominikos Respublika