NHL: formatas, tvarkaraštis, grupės ir favoritai

Spalio 10 dieną startuoja Nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL). „Vegas Golden Knights“ tapo 2023 m. Stenlio taurės čempionais ir prisijungė prie garbingo NHL geriausiųjų sąrašo. O dabar prasideda titulo gynyba.

Formatas

NHL iš viso varžosi 32 komandos, kurios yra padalintos į rytų ir vakarų konferencijas (po 16 ekipų). Jos taip pat suskirstytos į keturis divizionus: Centrinį, Ramiojo vandenyno, Atlanto ir Metropoliteno.

NHL atkrintamosios varžybos prasideda netrukus po reguliariojo sezono, kai 16 komandų varžosi dėl Stenlio taurės. NHL atkrintamąsias varžybas sudaro trys geriausios kiekvieno diviziono (Atlanto, Metropoliteno, Centrinio, Ramiojo vandenyno) komandos ir keturios „laukinės kortos“ komandos. Dėl laukinių kortelių komandų sprendžia dvi kitos geriausios kiekvienos konferencijos (Rytų, Vakarų) komandos. NHL atkrintamosiose varžybose dalyvauja po 8 komandas iš kiekvienos konferencijos, tačiau, priklausomai nuo „laukinių kortelių“ vietos, viename divizione gali būti penkios komandos, o kitame – trys.

Reguliariojo sezono taisyklės išlieka tokios pat ir NHL atkrintamųjų varžybų metu. Tačiau per atkrintamąsias varžybas keičiasi pratęsimai.

Reguliariajame NHL sezone pratęsimą sudaro 5 minučių trukmės staigios mirties 3 prieš 3 pratęsimas. Jei per 5 minutes nė viena komanda neįmuša įvarčio, žaidimas perkeliamas į pratęsimą. NHL atkrintamosiose varžybose pratęsimas trunka 20 minučių – 5 prieš 5. Jei per pirmąjį pratęsimą nė viena komanda neįmuša įvarčio, žaidžiamas antrasis, tada trečiasis ir t. t., kol bent viena komanda įmuša įvartį.

2023/2024 m. NHL tvarkaraštis:

Spalio 10 d. – reguliaraus sezono pradžia

Vasario 1-4 d. – visų žvaigždžių savaitgalis (Torontas, Kanada)

Kovo 8 d. – žaidėjų mainų pabaiga

Balandžio 18 d. – reguliaraus sezono pabaiga

Balandžio mėn. pabaiga – atkrintamųjų pabaiga

Birželio mėn. – „Stanley Cup“ finalas

Grupės

AtlantoCentrinėMetropolitenoRamiojo vandenyno
Bostono „Bruins“Arizonos „Coyotes“Karolinos „Hurricanes“Anheimo „Ducks“
Detroito „Wings“Čikagos „Blakchawks“Kolumbo „Blue Jackets“Kalgario „Flames“
Bafalo „Sabres“Dalaso „Stars“N. Džersio „Devils“Edmontono „Oilers“
Floridos „Panthers“Minesotos „ Wild“Niujorko „Islanders“Los Andželo „Kings“
Monrealio „Canadiens“Nešvilio „Predators“Niujorko „Ranegrs“San Jose „Sharks“
Otavos „Senators“Šv. Luiso „Blues“Filadelfijos „Flyers“Sietlo „Kraken“
Tampos „Lightining“Vinipego „Jets“Pitsburgo „Penguins“Vankuverio „Canucks“
Toronto „Maple Leafs“Kolorado „Avalanche“Vašingtono „Capitals“„Vegas Golden Knights“

Favoritai

Atlanto divizionas

Toronto „Maple Leafs“ laimėti Atlanto divizioną – atrodo juokų darbas. Jie vis dar turi savo 4 pagrindinius žaidėjus, šalia jų pridėjo keletą kokybiškų pasirinkimų – Tylerį Bertuzzi ir Maxą Domi, taip pat papildė puolimo ir gynybos grandines. Tampos „Lightning“, esantys arti antros vietos, taip pat yra gana nuspėjami, tačiau komanda, atrodo pasenusi, algų kepurė taip pat neprideda nieko gero, o dideli pokyčiai ateina su kiekvienu sezonu.

Kitos trys komandos yra labai panašios, o Otavos „Senators“ joms lipa ant kulnų. Esant tokioms artimoms lenktynėms dėl trečiosios vietos divizione, sezonas bus labai konkurencingas, o gerą žaidimą demonstruojančios komandos nepateks į atkrintamąsias varžybas.

Detroito „Red Wings“ tarpsezoniu pasipildė daugybe naujokų, tačiau kol kas jie nesulaukia didelio pasitikėjimo. Monrealio „Canadiens“ taip pat turi daug jaunų žaidėjų, kurie padės šiai komandai per ateinančius kelis sezonus žengti kitą žingsnį.

Metropoliteno

Karolinos „Hurricanes“ turėtų pirmauti Metropoliteno divizione, tačiau jauni, žvaigždžių kupini Naujojo Džersio „Devils“ ledo ritulininkai vis labiau artėja prie to, kad perimtų iš jų vadžias. Abi komandos yra labai gerai sukomplektuotos, todėl viską gali lemti traumos ir vartininkai. Vis dėlto sunku atmesti Niujorko „Rangers“, nes jie turi labai stiprią komandą ir vieną geriausių NHL vartininkų Igorį Šesterkiną.

Varžybos dėl „laukinės kortos“ vietos tarp Atlanto ir Metropoliteno divizionų bus įtemptos, į jas taip pat pretenduoja Pitsburgo „Penguins“, Niujorko „Islanders“ ir Vašingtono „Capitals“. Pingvinai padarė didžiausią tarpsezonio spurtą ir nusisamdė Eriką Karlssoną, todėl jiems tai suteikia papildomo postūmio, tačiau „Islanders“ turi Ilją Sorokiną ir taip pat negali būti nurašomi.

Centrinis

Kolorado „Avalanche“ ir Dalaso „Stars“ puikiai pasistengė papildyti komandą jaunomis žvaigždėmis, kol veteranai dar nepaseno ir komanda neatsiliko, o „Avalanche“ ir toliau renkasi žaidėjus, kurie papildys jų superžvaigždes Nathaną MacKinnoną ir Cale’ą Makarą. Sveikata čia taip pat bus svarbus veiksnys. „Stars“ turi daugiau žaidėjų, galinčių iššokti į priekį, jei iš rikiuotės pasitrauktų geriausi žaidėjai, tačiau „Avalanche praėjusį sezoną kovojo su daugybe traumų.

Ramiojo vandenyno

Šiame divizione kyla daug klausimų, ar tai būtų, kaip Kalgario „Flames“ susitvarkys su savo žaidėjais, kurie nori išvykti, kaip klostysis Vankuverio „Canucks“ sezonas ir ar jie gali išlikti nuoseklūs ilgiau nei mėnesį ar du, ir kas išeis į viršų. „Oilers“ turi du geriausius lygos žaidėjus, tačiau „Vegas Golden Knights“ turi keletą puikių žvaigždžių ir stiprių žaidėjų, kurie varžysis su jais dėl pirmosios vietos.

„Ducks“ ir „Sharks“ atsinaujina ir šį sezoną neturės didelių vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas. Antinus papildė komandą keliais žaidėjais, kurie padės komandai ir žais su jaunomis žvaigždėmis, kol jos tobulės, o rykliai vis dar išparduoda sukauptą turtą. Sietlo komanda turi keletą tikrai stiprių žaidėjų, o prie klubo prisijungus Shane’ui Wrightui ir Matty Beniersui šį sezoną galima nuveikti nemažai.