Svarbiausios bokso kovos: tvarkaraštis ir apžvalgos

2023-ieji metai paženklinti itin puikiais susirėmimais bokso ringe. Tačiau 2024 metai gali tapti istoriniai.  

Anthony Joshua sugrįžo su trenksmu – 2023 m.  balandžio pradžioje taškais įveikęs Jermaine’ą Frankliną, o rugpjūtį nokautavo ir Robertą Heleniusą.

Canelo Alvarezas išsaugojo WBA, WBC, IBF, WBO ir „The Ring“ supervidutinio svorio kategorijos titulus,o gegužės mėnesį vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjęs britą Johną Ryderį, o rugsėjį įveikė Jermellą Charlo.

O Oleksandras Usykas išsaugojo sunkiasvorių karūną, rugpjūčio pabaigoje kontroversiškoje kovoje nokautavęs Danielį Duboisą. Tačiau ukrainiečio jau laukia Tysonas Fury, su kuriuo į ringą stos 2024 m. vasario 17 dieną.

Tvarkaraštis

Data: Vasario 17 diena

Vieta: Rijadas, Saudo Arabija

Kova: Tysonas Fury prieš Oleksandrą Usyką

Tysono Fury ir Oleksandro Usyko kova bus istorinė. Šių dviejų kovotojų vadybininkams teko gerokai paprakaituoti bandant susitarti dėl bendros kovos. Tačiau Saudo Arabijos dėka jiems kažkaip pavyko susitarti.

Nors kova buvo atidėta iš gruodžio į vasario mėnesį, nėra abejonių, kad ši dvikova verta laukimo. Šios kovos nugalėtojas įsitvirtins kaip geriausias savo kartos sunkiasvoris ir vienas geriausių visų laikų savo svorio kategorijos kovotojų.

Data: bus patvirtinta

Vieta: bus patvirtinta

Kova: Canelo Alvarezas prieš Davidą Benavidezą

Davidas Benavidezas jau daug metų yra Canelo Alvarezo WBC kategorijoje varžovas. Kol neginčijamas čempionas ieškojo superkovų su tokiais vardais kaip Jermell Charlo ir Terence Crawford, „meksikietiškasis monstras” buvo užimtas dominavimu kategorijoje. Kol kas kovotojai nesusitarė dėl kovos. Tačiau naujausi pranešimai rodo, kad jie greičiausiai į ringą stos rugsėjo mėnesį, Meksikos nepriklausomybės dienos proga.

Data: bus patvirtinta

Vieta: bus patvirtinta

Kova: Anthony Joshua prieš Deontay Wilderį

Anthony Joshua ir Deontay Wilderis buvo susitarę pagaliau susitikti gruodžio mėnesį Saudo Arabijoje. Galiausiai planai pasikeitė, ir vietoj to tą mėnesį jie kartu vadovaus mokamam renginiui už peržiūrą. „AJ” susitiks su Otto Wallinu, o „Bronzinis bombonešis” – su buvusiu čempionu Josephu Parkeriu.

Nors kai kurie buvo nusivylę šiomis kovomis, gera žinia yra ta, kad abu kovotojai pasirašė daugkartines sutartis su Saudo Arabija. Jei Džošua ir Vilderis laimės savo, tikimasi, kad jie pagaliau 2024 metais.

Data: bus patvirtinta

Vieta: bus patvirtinta

Kova: Tysonas Fury prieš Francį Ngannou II

Tysonas Fury ir Francis Ngannou susitiko vienoje iš labiausiai šokiruojančių 2023 metų kovų. Natūralu, kad britų boksininkas į šią dvikovą atėjo kaip favoritas ir buvo tikimasi, kad jis dominuos prieš debiutuojantį MMA kovotoją. Vietoj to PFL žvaigždė nokautavo Fury, tačiau galiausiai boksininkas iškovojo pergalę daliniu teisėjų sprendimu. Tačiau tiek Fury, tiek Ngannou yra nusprendę surengti revanšą po to, kai vasario mėnesį įvyks brito kova su Oleksandru Usiku.