Čempionų lyga: finalas ir favoritai

Čempionų lyga sugrįžo ir Europos elitas vėl kovos dėl didžiausio klubinio futbolo trofėjaus. Pirmąjį Čempionų lygos trofėjų praėjusį sezoną iškovoję „Manchester City“ futbolininkai yra favoritai, tačiau savo gretas sustiprino ir kiti. 

Madrido „Real“ turi pasaulinio lygio talentą Jude’ą Bellinghamą, Miuncheno „Bayern“ sustiprino savo puolimą, prisijungus Anglijos kapitonui Harry Kane’ui, o „Barcelona“ atrodo atsinaujinusi po to, kai, vadovaujama Xavi, iškovojo Lygos čempiono titulą.

Formatas

Nuo kito sezono Čempionų lygoje dalyvaus 36 klubai ir visi jie bus įtraukti į vieną didelę lygos lentelę. Pagal senąjį (dabartinį) formatą 32 klubai buvo suskirstyti į 8 grupes po 4 komandas.

Sezono pradžioje vis dar bus traukiami burtai, bet tik tam, kad būtų sudarytos lygos etapo varžybos: aštuonerios kiekvieno klubo rungtynės, po ketverias namuose ir ketverios išvykoje.

Kitą sezoną komandos bus suskirstytos į keturias grupes po devynias. Į 1 grupę pateks UCL čempionato nugalėtojai ir aštuoni geriausius koeficientus turintys klubai. Aukščiausių šalies lygų čempionai ir UEL čempionai nebeturės pirmenybės patekti į 1 etapą. 2-4 grupės bus sudaromos pagal klubo koeficientą.

Kiekvienas klubas burtų keliu gaus po dvi komandas iš kiekvieno grupės etapo – vieną namuose, kitą išvykoje. Taigi, kitaip nei pagal dabartinį formatą, 1 grupės klubas žais su dviem kitais 1 grupės klubais.

Paprastai tos pačios asociacijos klubai nebus burtų keliu traukiami vienas prieš kitą. Tačiau, siekiant išvengti aklavietės, lygos, kuriose yra keturi ar daugiau klubų, galėtų sužaisti vienas rungtynes su kita tos pačios šalies komanda.

Iš galutinės lentelės 8 geriausios komandos pateks tiesiai į 16 etapą. Devynias-24 vietas užėmusios komandos dalyvaus atkrintamosiose varžybose dėl kitų aštuonių vietų 16 etape. 25-36 vietas užėmę žaidėjai iškrenta iš Europos. Nė viename iš atkrintamųjų etapų šalies apsauga netaikoma.

Skirtingai nei ankstesniais sezonais, po lygos etapo komandos iš Čempionų lygos į Europos lygą neiškrenta. Kartą iškritus, sezonas Europoje baigiamas.

Tvakaraštis

Finalas: birželio 1 d. 22:00

Madrido „Real” – Dortmundo „Borussia”

Daugelio nuomone, Dortmundo komanda buvo šio sezono staigmena – ji įveikė bene sunkiausią grupę, įveikė PSV, Madrido „Atlético“ ir „Paris“ klubus ir pateko į finalą. Šie pasirodymai paneigė nenuoseklią lygos kampaniją, kurioje Edino Terzičiaus auklėtiniai galiausiai užėmė penktąją vietą.

Grupės nugalėtojai, taip pat surinkę ne mažiau kaip 18 taškų, Madrido klubas per visas atkrintamąsias varžybas įveikė sunkius išbandymus ir pateko į finalą, kuriame prieš Leipcigo, Mančesterio ir „Bayern“ klubus balansavo ant ribos, kol pasiekė savo 18-ąjį finalą klubo istorijoje. Šis pergalingas žygis gerokai skyrėsi nuo jų formos lygoje, kur Carlo Ancelotti auklėtiniai lengvai pasiekė dar vieną „La Liga“ titulą.

Šį sezoną Madrido klubas per 12 rungtynių šiose varžybose nepralaimėjo (W8 D4), tačiau tai yra pirmas kartas, kai pasiekė Europos taurės ir (arba) Čempionų lygos finalą nepralaimėję nė vienų rungtynių. Tačiau Dortmundo komanda pralaimėjo tik vieną iš paskutiniųjų 11 rungtynių Europoje (W7 D3), šešerias iš šių rungtynių išlaikė švarią sąskaitą, o pirmąjį įvartį įmušė devyneriose iš paskutiniųjų dešimties rungtynių.

Paskutinis BVB Čempionų lygos finalas taip pat vyko „Wembley“ stadione, kur 2013 m. jie 2:1 pralaimėjo „Bayern“, o Matsas Hummelsas ir Marco Reusas po 11 metų vis dar atlieka pagrindinius klubo vaidmenis. Ši patirtis bus labai svarbi prieš Madrido komandą, kuriai didžiausios Europos klubinio futbolo rungtynės nėra svetimos ir kuri pralaimėjo tik vienerias iš paskutinių 20 UEFA varžybų rungtynių prieš Vokietijos komandas (W13 D6).